Главное
Минск
Эксклюзив
Деньги и власть
В мире
Кругозор
Происшествия
Финансы
Недвижимость
Спорт
Авто
Леди
42
Ваш дом
Афиша
Ребёнок.BY
Про бизнес.
TAM.BY
Новости компаний

Программы и проекты TUT.BY

Общество


Вiцебскi абласны савет дэпутатаў, згодна з прапановай Камiсii Рэспублiкi Беларусь па дэлiмiтацыi i дэмаркацыi Дзяржаўнай мяжы, прыняў рашэнне аб змяненнi мяжы Вiцебскай вобласцi з Лiтоўскай Рэспублiкай.

У склад зямель Лiтоўскай Рэспублiкi перададзены 13 зямельных участкаў Браслаўскага i Пастаўскага раёнаў агульнай плошчай 11,5 гектара (сельскагаспадарчых зямель — 2,4 гектара, лясных — 5,9, iншых зямель — 3,2). А ў сваю чаргу ў склад Вiцебскай вобласцi землекарыстальнiкамi вышэйназваных раёнаў прыняты 14 зямельных участкаў агульнай плошчай 10,7 гектара (3,6 — сельгасзямель, 4,6 — лясных, 2,5 гектара iншых)…

Таксама ўзаемна перададзены 74 зямельныя ўчасткi на тэрыторыi памежных раёнаў Гродзенскай вобласцi i Лiтвы.

Аляксандр ПУКШАНСКI

Комментарии с форума

  • Циклоп 14 апреля 2005 в 12:57

    Адрес новости: https://news.tut.by/51987.html Интересно, а облсовет имел право на такие передачи?

  • Solveiga 14 апреля 2005 в 13:42

    А я еще и свой Брест в Литву Заберу. Он, кстати, согласен - я спрашивала.

  • Простопрохожий-2 14 апреля 2005 в 14:31

    А мы не даадим! У нас армия - уф какая...! посмотри ссылки!

  • Vihor 14 апреля 2005 в 16:50

    80 соток в минусе. У моей бабки участок такой. Ой как много! Но сельскохозяйственные земли всегда имеют большую ценность, чем другие. Брест-Литовск, Минск-Литовск вот-вот мы целой стрне имя отжалели и не один раз.

  • letuciennik 14 апреля 2005 в 17:13

    Чуваки там жили никого не трогали а тут бац - и в евросоюз только вот тем кто там жил не повезло

  • VadziA 14 апреля 2005 в 18:37

    У нашай краіне самое важнае - гэта паболей сяльгасугодзьдзяў - засеям ўсё - і ня важна, што сабекошт вышэй, чым гуртовыя кошты ў суседніх краях...А што да "Зменена мяжа Беларусi i Лiтвы" - спадзяюся, не ў астатні раз - глядзіш - уся лабусяцінская моладзь па-зьязджае да да розных там UK, а мы яўкавым парадкам звароцім сабе Віленскі край, немчура - Мэмельски край (а)цяпер -Клайпеда) разам з Кёнигзбэргам... Падзелім па-брацку (чужой хямлі ні пядзі нам ня трэба...). А сталіцай ў лабусьні зноўку паўстане іхняя Коўня (як за 20-мі-30- мі рокамі)

  • [)iscover 14 апреля 2005 в 18:59

    O T S A S E S H` TY K U R V A prodazhnaia.Labusnia ewe krov`u zal`etsia.Poraduisia S U K A.

  • VadziA 14 апреля 2005 в 19:00

    2Це Дюкє Угоддзе - это что за трасянка?Дык трасянка - гэта наша наша адзіная дзяржаўная мова... І йньшай ня трэба...... А ў цэлым - заўвага прыймаецца