Главное
Минск
Эксклюзив
Деньги и власть
В мире
Кругозор
Происшествия
Финансы
Недвижимость
Спорт
Авто
Леди
42
Ваш дом
Афиша
Ребёнок.BY
Про бизнес.
TAM.BY
Новости компаний

Программы и проекты TUT.BY
  • Архив новостей
  • Архив новостей
    ПНВТСРЧТПТСБВС
    2627282930311
    2345678
    9101112131415
    16171819202122
    23242526272829
    303112345
  • Популярное

Общество


Кіраўнікі Маладога Фронту й моладзевай кааліцыі "Пераменаў!" лічаць, што ўчорашняя агульнабеларуская акцыя, прысьвечаная Дню Сьв. Валянціна, прайшла ўдала — нягледзячы на рэпрэсіі ўладаў супраць некаторых ейных удзельнікаў.

Сёньняшняя прэсавая канфэрэнцыя арганізатараў акцыі "Любові! Свабоды! Пераменаў!" праходзіла ў надзвычайных умовах. Памяшканьне Ўправы БНФ было ў міліцэйскай аблозе.

Міліцыянты ў форме і ў цывільным пільнуюць усе ўваходы штаб-кватэры БНФ й навакольныя двары. Дзьверы Ўправы БНФ зачыненыя зь сярэдзіны, а звонку грукае міліцэйскі падпалкоўнік.

Падпалкоўнік паведаміў, што мае намер затрымаць лідэра Маладога Фронту Паўла Севярынца за арганізацыю несанкцыянаванага шэсьця. Але замест спадара Севярынца міліцыянты затрымалі дзяжурнага Ўправы БНФ Міхася Баярына, які неабачліва адчыніў ім дзьверы. Калі зразумелі, што затрымалі іншага, апэратыўнікі празь некалькі хвілін адпусьцілі спадара Баярына.

Тымчасам у будынку Ўправы пачалася прэсавая канфэрэнцыя. Яе ладзілі кіраўнікі Маладога Фронту Аляксей Шэін, Алена Валынец і Андрэй Дзянісевіч. Намесьнік старшыні Маладога Фронту Аляксей Шэін лічыць, што ўчорашняя акцыя прайшла ў фармаце, які не вымагае дазволу ўладаў.

Спадара Шэіна зьдзівілі сёньняшнія паводзіны міліцыі, бо ўчора масавых затрыманьняў удзельнікаў акцыі ў Менску не было. Хаця, паводле лідэраў Маладога Фронту, 6 чалавек учора ўсё ж затрымалі, а двох непаўнагадовых зьбілі міліцыянты. Тым ня менш, спадар Шэін лічыць акцыю на Дзень Сьвятога Валянціна вельмі ўдалай. Гаворыць Аляксей Шэін:

(Шэін: ) "Мы дасягнулі галоўнай мэты: зрабіць прыгожую, цікавую, масавую акцыю. Важна, што не было разгону й масавых затрыманьняў. Напярэдадні выбараў на прэзыдэнта мы хацелі зрабіць якраз такую акцыю. Мы прайшлі ад плошчы Свабоды да плошчы Перамогі, па цэнтры гораду, па праспэкце Скарыны, пад вокнамі ўладных будынкаў".

Паводле лідэраў Маладога Фронту, ва ўчорашняй акцыі ў Менску ўдзельнічалі каля 3 000 чалавек (іншыя крыніцы падаюць больш сьціплую лічбу ўдзельнікаў — каля 1 000), а ўсяго па Беларусі ў мерапрыемстве "Любові! Свабоды! Пераменаў!" узялі ўдзел 5 000 маладых людзей.

Паводле маладафронтаўскай каардынатаркі рэгіёнаў Алены Валынец, акцыя прайшла ў 31 горадзе краіны. Буйныя шэсьці й мітынгі былі ў Віцебску, Бабруйску, Магілёве, Горадні й Берасьці ды іншых гарадах Беларусі.

Гарадзенская моладзевая акцыя праходзіла ў падтрымку кандыдата на прэзыдэнта Сямёна Домаша. У пераважнай большасьці гарадоў міліцыя не затрымлівала ўдзельнікаў маніфэстацыяў.



Альгерд Невяроўскі, Менск

Комментарии с форума

  • tanya.loginova 14 января 2016 в 22:28 из Беларуси

    А зачем?Доход не уменьшился,цены пока не сильно выросли.Наверно,кому стало не хватать,у тех проблемы с зарплатой на работе.Сейчас их,увы,немало...

  • canava 15 января 2016 в 15:25 из Беларуси

    *и атвециць на вопрос

  • tanya.loginova 15 января 2016 в 22:55 из Беларуси

    Читаю сообщения и в который раз вспоминаю наблюдение моей подруги,у которой небольшое уличное кафе,к ней забегают выпить на ходу кофе и поболтать, - чем круче "Джип",тем больше жалоб на жизнь...

  • arena 16 января 2016 в 11:23 из Беларуси

    fler1963 (15.01.2016 19:27) писал(a):
    шикарные цифры - результат 20 летнего руководства
    Нефть упала вот и весь результат. Никакого руководства нет, есть просто перепродажа нефтепродуктов.

  • Фрося_Бурлакова_tutby8 17 января 2016 в 16:38 из Беларуси

    arena (16.01.2016 11:23) писал(a):
    Нефть упала вот и весь результат. Никакого руководства нет, есть просто перепродажа нефтепродуктов.
    Если нефть упала значит и бензин должен подешеветь, а от бензина много чего зависит.

  • storm 17 января 2016 в 16:48 из Беларуси

    К сожалению, вы не можете принять участие в голосовании. С вашего IP-адреса уже голосовали. здрасьте.....Кто ж проголосовал?

  • storm 17 января 2016 в 16:53 из Беларуси

    Фрося_Бурлакова_tutby8 (17.01.2016 16:38) писал(a):
    Если нефть упала значит и бензин должен подешеветь, а от бензина много чего зависит.
    в баксах - да. а в рур мало что изменилось

  • Marissabell 17 января 2016 в 22:30 из Беларуси

    versach (16.01.2016 16:47) писал(a):
    где работаете?жесткая экономия уже более года, не доедаю порой, в первых рядах буду если что с инструментами
    У нас в Беларуси максимум один ряд и будет ,даже когда получат по 10долларов в месяц...

  • krisionok.64 18 января 2016 в 09:37 из Беларуси

    Dadd50 (15.01.2016 07:49) писал(a):
    Я не государство, мне ледовые дворцы строить не надо, поэтому и расходы не урезаю - просто провожу диверсификацию потребительской корзины - расходы стабильно 100% бюджета, все проедаем, дадут больше - тоже съедим, пока зарплата не достигнет уровня 80-х прошлого века (по покупательной способности) - тогда начнем накапливать!
    В СССР накопления обеспечивались во многом за счёт того, что деньги были, а купить за них было нечего.

  • komariha 18 января 2016 в 21:36 из Беларуси

    tanya.loginova (15.01.2016 22:55) писал(a):
    Читаю сообщения и в который раз вспоминаю наблюдение моей подруги,у которой небольшое уличное кафе,к ней забегают выпить на ходу кофе и поболтать, - чем круче "Джип",тем больше жалоб на жизнь...
    Похоже,Вы-небожитель или гостья из будущего.Летом моя племяшка вложилась в открытие крошечного магазинчика по продаже хлебобулочных и кондитерских изделий.В нём организовали 3 столика,чтобы можно было выпить чашечку кофе.В итоге одни убытки,сейчас пытается продать.У людей реально нет денег,чтобы сидеть в кафешках и распивать кофеи с пирожными.Цены у неё адекватные,с минимальной накруткой,интерьер симпатичный - а торговля слабая. А ВЫ - про подругу и джипы

  • drunkpilot 18 января 2016 в 21:57 из Беларуси

    xata6 (15.01.2016 05:57) писал(a):
    Ох и веселый годик предстоит, чуствую что то будет
    пора уж....

  • chas_peace 19 января 2016 в 00:40 из Беларуси

    drunkpilot (18.01.2016 21:57) писал(a):
    пора уж....
    Вилы готовить? Или чемоданы паковать? Или одним-то, а другим другое? Вы что имели ввиду.

  • Foxy* 19 января 2016 в 11:39 из Беларуси

    Если обычные работающие люди в большинстве своем голосуют "Экономлю на многом, включая продукты питания", то что говорить о пенсионерах... То ли еще будет..